sobota, 6 listopada 2010

Kurs Oracle SQL. Przygotowania przed kursem

Aby rozpocząć naukę programowania w bazach danych Oracle, będzie Ci potrzebne kilka rzeczy.
Przede wszystkim sama baza danych. Wersję Express Edition możesz pobrać za darmo ze strony producenta:

http://www.oracle.com/technetwork/database/express-edition/downloads/index.html

Przyda Ci się również SQL Developer, bardzo wygodne narzędzie do programowania. Jego również możesz pobrać za free:

http://www.oracle.com/technetwork/developer-tools/sql-developer/downloads/index.html

Do poprawnego działania SQL Developera potrzebujesz środowiska Javy. Jeśli jeszcze go nie masz, pobierz go stąd:

https://cds.sun.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/CDS-CDS_Developer-Site/en_US/-/USD/ViewProductDetail-Start?ProductRef=jdk-6u22-oth-JPR@CDS-CDS_Developer

To wszystko jeśli idzie o soft. Weź pod uwagę, że SQL w bazach danych jest bardzo rozbudowany. Z tego powodu znaczna część przedstawianych tutaj przykładów nie będzie działać na innych bazach. Przykładowo funkcja taka jak to_char występuje tylko w Oracle.

Przygotowałem ten kurs z myślą głównie o osobach które chciałyby poznać tą technologię, podwyższyć kwalifikacje a jednocześnie po prostu nie stać ich na profesjonalne szkolenie. Mam nadzieję, że spełnię Twoje oczekiwania odnośnie tego kursu.

Andrzej

14 komentarzy:

 1. Chciałem podziekowac autorowi za włożony wysiłek, Twoja praca jest doceniona, Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za ciepłe słowo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również wielkie dzięki za pracę włożoną w ten kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki!! właśnie startuję! super pomysł! dziękuję za kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na prawdę dzięki za kurs! Dzięki takim ludziom jak Ty można na nowo zacząć wierzyć, że może jeszcze ten kraj nie jest stracony:-) Kawał dobrej roboty.
  Na razie nie mam pracy, więc nie odwdzięczę się. Ale mógłbyś zamieścić gdzieś nr konta bankowego, jak dostanę pracę, to się odwdzięczę chociaż trochę(jednak wątpię, że znajdę pracę powyżej minimum krajowego(albo trochę powyżej), więc nie mogę obiecać, że będzie to wiele), a może ktoś inny na, to wpadnie:-) Możesz też np. w pierwszym rozdziale kursu zamieścić info o tym, że jeżeli ktoś chce i może okazać wdzięczność...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję Ci za włożony wysiłek. Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy. Pozwoliłeś mi uwierzyć że ktoś może dać coś z siebie dla innych, ot tak. Gdy dojdą mnie słuchy o książce pod tytułem "O Oracle ludzkim głosem" lub Twojego autorstwa, kupię na bank.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej przystępnie "wyłożona" wiedza na temat Oracla jaka znalazłem na polskojęzycznych stronach. Wielki szacunek za wiedzę i chęć podzielenia się nią z innymi. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiam mam zamiar zacząć kurs ale nie mogę pobrać potrzebnych narzędzi o których autor pisał wyżej, gdzie mogę je jeszcze pobrać? pozdraiwam

  OdpowiedzUsuń
 9. Żeby pobrać potrzebne pliki należy się zarejetrować, rejestracja trwa dosłownie 3minuty więc nie powinno być to problemem :)
  Ja aktualnie ściągam soft, a później mam zamiar się wziąć za naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam. Link do ściągnięcia środowiska JAVA prawdopodobnie nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam,

  Wie ktoś gdzie można ściągnąć Express Edition ale dla win x64 ? Na stronie Oracle jest info, że ta bezpłatna nie działa na x64.

  OdpowiedzUsuń
 12. Trzeba instalować x32 na systemie x64... o tak :)
  http://www.hanmiaojuan.com/2013/03/install-oracle-xe-11g-for-windows7-64bits.html

  OdpowiedzUsuń
 13. Przygotowuje się właśnie do stażu, gdzie znajomość SQL, PL_SQL i baz danych Oracle jest wymagana. Wielkie dzięki za te kursy!

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny kurs! Wielkie dzięki! Zorientowałem się z czym to się je i jestem zainspirowany do rozwijania wiedzy o pl/sql.

  OdpowiedzUsuń