sobota, 22 grudnia 2012

Darmowy e-book o SQL I PL/SQL

Zamierzam wrzucić tutaj darmowego e-booka na temat SQL i PL/SQL. Coś na zasadach takich jak ten blog.  Byłoby krótko, szybko i na temat . Na firmowym profilu FB zrobiłbym forum na którym czytelnicy mogliby zadawać pytania i pomagałbym rozwiązywać ćwiczenia z takiej książki. Koncepcja jest taka , że e-książka byłaby za darmo i można by ją było powielać i rozpowszechniać w dowolnej ilości kopiach.  Co Wy na to? Jest na to zapotrzebowanie?

15 komentarzy:

 1. Na pewno dużo osób by skorzystało z tego e-booka, mam nadzieje że zdecydujesz się na opublikowanie jego.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest zapotrzebowanie. Na wczoraj!;)
  Kiedy moglibyśmy spodziewać się pierwszych efektów? Czy istnieje szansa poruszenia nieco bardziej skomplikowanych kwestii niż podstawy?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie e-booka mam praktycznie ukończonego, wymaga jednak jeszcze trochę pracy. Oczywiście gdyby się okazało że jest popyt , dorobiłbym kolejnego ebooka z zaawansowanymi zagadnieniami. Na razie czekam na odzew. Puki co widzę tylko 2 komentarze, nikt też nie udostępnił tego na facebooku, nikt nie polubił posta. Wygląda na to że na ten moment bawiłbym się z tym dla 2 osób, a to się mija z celem.

   Usuń
  2. Teraz są dwie osoby ale jestem pewien że gdy opublikujesz materiał wtedy te grono się powiększy. Linki rozejdą się po forach, wykopach i dużo ludzi się zleci na tą stronę. Część z nich będzie z przypadku a część przyjdzie tu po wiedzę, wtedy dopiero zacznie się udostępnianie na facebooku.
   Funpage masz od niedawna więc niema co na razie zwracać na niego uwagę, powoli będzie rosła ilość fanów.

   Usuń
 3. fb nie jest wyznacznikiem, nie każdy go ma.
  Nie wiem jak wygląda sytuacja wszędzie, wiem jak wygląda w moim środowisku - w pracy u trzech osób blog jest otwarty nieprzerwanie, na uczelni laboranci polecają stronę jako dobry wstęp do SQL. Zresztą aktualną pracę znalazłem w dużej mierze dzięki Panu - w teście merytorycznym jedną z odpowiedzi udzieloną przeze mnie było "odpowiedź w google pod hasłem "xxx" lub na blogu Andrzeja Klusiewicza". Podobnież po tym zostałem skojarzony ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak najbardziej popieram taką akcję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie skorzystałbym z takiej książki. Zachęcam do wydania :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Andrzeju,

  Czy ruszyło się coś w sprawie ebooka?;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapotrzebowanie wg mnie jest bardzo duże, a FB nie jest żadnym wyznacznikiem. Sam nie mam tam konta i dalej nie czuję takiej potrzeby (podobnie jak wiele znanych mi osób z branży IT) :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Andrzeju, zdecydowanie warto! Czy coś w sprawie e-booka rusza do przodu? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Potwierdzam, że dalej jest zapotrzebowanie na e-booka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jasne, że taki materiał byłby przydatny, chętnie polecam tą stronę znajomym którzy zaczynają przygodę z bazami. E-book byłby extra!

  OdpowiedzUsuń
 12. Doszło do wydania tego ebooka?

  OdpowiedzUsuń