wtorek, 25 grudnia 2012

Zapomniane hasło do panelu admina TP Livebox. Jak się włamać.

Dziś rzecz z trochę innej beczki , ale bardzo przydatna. Masz Neozdradę z Telekompromitacji i zapomniałeś hasła do panelu administratora Liveboxa? Z jednej strony można zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych, z drugiej strony później trzeba będzie wprowadzić dane do połączenia z internetem. A potrzebna nazwa użytkownika i hasło są... gdzieś.. na jakieś umowie z TP która jest .... gdzieś ....
Znany ból? Bez dostępu do panelu admina nie skonfigurujesz ustawień WIFI, nie dodasz nowych urządzeń jeśli jest włączona filtracja po MAC, nie zmienisz hasła do WIFI jeśli je również zapomniałeś...
Jest metoda na obejście problemu bez resetowania ustawień urządzenia, ale wymaga to nieco wysiłku. Wygląda na to , że w urządzeniu jest pozostawiona boczna furtka dla serwisantów (tak przypuszczam), i ten właśnie fakt wykorzystamy.

1. Sprawdź jaki adres IP ma Twój Livebox. Uruchom linię poleceń w Windowsie, lub konsolę w Linuksie.
W Windowsie wpisz "ipconfig" , w Linuksie "ifconfig". Odszukaj linię "Brama domyślna" przy swoim połączeniu z siecią.2. Jeśli użytkujesz Windowsa  pobierz program PUTTY. W Linuksie nie jest to potrzebne , wszelkie niezbędne narzędzia masz w systemie.
3. Uruchom program putty i w "host name" wpisz adres bramy domyślnej który sprawdzałeś przed momentem. Koniecznie zmień "connection type" na "telnet"


W Linuksie w konsoli wpisz telnet 192.168.1.1 lub inny adres IP Twojego routera.

 4. Jako użytkownika podaj "root" a jako hasło "1234".  Powinieneś wtedy zobaczyć coś takiego:5. Wpisz w konsoli  komendę "auth"

6. Wprowadź takie polecenie:

adduser twojastara -o -services http -permissions admin

oczywiście zamiast "twojastara" podajesz jakąś inną nazwę użytkownika, taką jaką chcesz mieć - byle bez spacji. To będzie użytkownik za pomocą którego dostaniesz się do panelu admina Liveboxa.
Po naciśnięciu [ENTER] zostaniesz poproszony o podanie hasła - podaj takie jakie chcesz, tylko tym razem go nie zapomnij :) To będzie hasło do panelu admina.7. Właściwie to już wszystko gotowe, pozostaje jedynie zalogować się do Liveboxa.
 W pasku adresu przeglądarki podajesz adres IP swojego Liveboxa. Zostaniesz poproszony o login i hasło. Podajesz te które ustawiłeś przed momentem i masz pełen dostęp do wszystkiego.

11 komentarzy:

 1. twojastara, neozdrada, telekompromitacja - wpis poziom gimbaza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj dzień trolla?

   Usuń
  2. Naprawdę nie można było normalnie napisać? Czy trzeba się było silić na te prawie "śmieszne" określenia?

   Usuń
  3. Można, ale nie trzeba.

   Usuń
 2. Bardzo przydatny artykuł. Nie ma się po co czepiać słówek. Chciałbym tylko dodać dwa szczegóły: telnet jest dostępny w WinXP, a w Win7 można go doinstalować jako składnik systemu, co wyklucza konieczność zaciągania Putty, w szczególności, że w przypadku wystąpienia konieczności wbicia się na konsolę www Livebox'a, możemy nie mieć dostępu do Internetu. Kolejna sprawa dotyczy możliwości telnetowania się na Livebox Sagema (stara wersja), podczas gdy Livebox 2.0 (ZTE) standardowo nie udostępnia usługi telnet/ssh, tak więc w wersji 2.0 nie wbijemy się na konsolę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego program putty wyłącza mi się gdy tylko wcisnę OPEN?
  Podaje poprawnie moje ip, port 23 i TALENT. Nie wiem co nie tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. witam witam

  posiadam modem sagema, korzystam z w8. Doszedłem do kroku wpisywania loginu/hasła, wpisuję root/1234 klikam enter po czym znów chce ode mnie login/hasło, i tak w kółko.

  Wiadomo w czym może tkwić problem ?:F

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam
  Jak uruchamam ipconfig (Vista) to okienko zaraz się zamyka - nic nie mogę zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki, udało się dzieki Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Network error: connection refused pomocy :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak uruchomić liste poleceń w Windowsie ?:)

  OdpowiedzUsuń