- Sprawdzamy gdzie w ogóle leży nasz plik kontrolny.
- Z poziomu systemu operacyjnego wykonujemy jego normalną fizyczną kopię.
- Zmieniamy parametr control_files podając poza lokalizacją pierwotną, lokalizację dodatkowego controlfile. Oczywiście ten parametr nie może być zmieniony dla włączonej instancji i trzeba zmieniać ten parametr z opcją scope=spfile, a następnie zrestartować instancję. Dlaczego? Ano dlatego że pliki kontrolne są podpinane do instancji w trybie mount, a nie możemy majdrować przy podpiętych do instancji plikach.
- Restart. W tej chwili oba pliki będą uzupełnianie równolegle, a w razie utraty jednego z controlfili, możemy nawet zmienić parametr control_files w spfile (eksportując go go pfile , zmieniając pfile, a następnie odtwarzając spfile z pfile) w taki sposób by szukał tylko jednego pliku. Możemy również ( po wcześniejszym położeniu bazy) zrobić zwykłą kopię istniejącego pliku.
Zbiór bezpłatnych tutoriali związanych z bazami danych Oracle. Tutoriale po polsku. Autor : Andrzej Klusiewicz
środa, 30 listopada 2011
Duplikacja pliku kontrolnego w Oracle, lub utrata istniejącego.
Jak już pewnie wiecie, plik kontrolny jest niezwykle ważny. Jego utrata w przypadku gdy nie mamy kopii zapasowej może być "bolesna". Dobrze by więc było mieć je zduplifikowane - tzn. tak by były dwie kopie jednocześnie, równolegle uaktualniane. W razie utraty jednego, mamy jego kopię.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
W shellu hasło ocenzurowane a w belce...:D
OdpowiedzUsuńdobre ;)
UsuńPrzy okazji - w google reader z jakiegoś powodu ostatnie kilka wpisów pojawia się bez obrazków..
OdpowiedzUsuńA w ogóle to całkiem przydatny ten blog :-)
Rotfl :D Faktycznie w belce hasło :D Ale to moja baza testowa więc i tak to nic nie da :)
OdpowiedzUsuń