środa, 8 grudnia 2010

Kurs administracji bazami danych Oracle - podstawy

Tutaj znajdzie się szybki kurs administracji serwerkiem Oracle. Część teoretyczną ograniczyłem do minimum po to, byście mogli szybko rozpocząć pracę z tymi zagadnieniami. Dlatego proszę, nie traktujcie mnie jak ignoranta. Umyślnie pominąłem spooooro rzeczy. Myślę że jeden weekend powinien Ci starczyć by pochłonąć ten kurs.

  12 komentarzy:

  1. Witam, Jestem początkujący jeśli chodzi o administracje. Na co dzień pracuję na PL/SQL. Ale z racji tego ze jestem osobą dość grzebiąc w temacie i nielubi pustych obszarów swojej wiedzy dlatego postanowiłem poznać tę nie znaną dla mnie tematykę. Trzymam kciuki i czekam na dalsze rozdziały:)

   OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie i zachęcam do dalszej owocnej pracy pana kursy są nieocenione oczekuje na dalszą część kursu z niecierpliwością.

   OdpowiedzUsuń
  3. ja również z niecierpliwością czekam na kontynuację : )

   OdpowiedzUsuń
  4. Dołączam się do osób oczekujących na uzupełnienie wiedzy :D

   OdpowiedzUsuń
  5. Fajnie by było gdybyś dla wszystkich umieści info jak skonfigurować oracle by był widoczny pod konkretnym IP dla innych jednostek [komputerów] (np. dla sql developera pod windą lub z poziomu konsoli sqlplusa)

   OdpowiedzUsuń
  6. a poza tym to świetny materiał! - przydało by się dołączanie w plikach zewnętrznych kodu który omawiasz i prezentujesz (sql - czy pl/sql)

   OdpowiedzUsuń
  7. Pracuje jako programista PL/SQL, ale wykonuję tez niektóre funkcje administracyjne. Stąd tez posiadam sporą ilość (ciągle przyrasta) przydatnych skrypcików pokazujących istotne elementy bazy lub generujące inne skrypty. Przydałoby się zbudować miejsce do wymiany takich skryptów.

   OdpowiedzUsuń
  8. Panie Andrzeju świetny blog :)
   czekam na kolejne materiały

   OdpowiedzUsuń
  9. rzeczywiście okroiłeś. Wcześniejsze menu było zdecydowanie pełniejsze, szkoda, że nie pełne. tak czy siak dobra robota, dzieki

   OdpowiedzUsuń
  10. hej
   Ja bym poprosił o troszkę praktycznego DBAjowego podejścia a mam tu na myśli podejście do analizy problemu zgłoszonego przez użytkowników "dziś baza działa wolno" - od czego zacząć, jak zidentyfikować gdzie leży problem (nawet ogólnie). Myślę, że to byłaby super sprawa i warto byś jeśli masz czas i chęci strzelił o tym artykuł.

   OdpowiedzUsuń
  11. Niestety ja się na takich rzeczach nie znam ale dla mnie bardzo ważnym jest aby moja strona internetowa działała jak najlepiej. Na pewno dobrze zrobiłam, że firma https://haiku.com.pl/ ją dla mnie wykonała

   OdpowiedzUsuń